ENERJİ

Öniz Şirketler Grubu ,dünyamızın ve insanlığın vazgeçilmezi olan Enerji sektörüne 2010 yılında giriş yapmıştır .Enerji sektörünün tüm dallarıyla ilgili araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde bulunmuştur .2015 yılına gelindiğinde ise Yenilenebili Enerji Üzerinde çalışmalara bir fiil başlamıştır.

Çanakkale bölgesinde ki ilk Güneş Enerjisi Santralleri ile hem Enerji alanında kendi İlkini hemde bölgenin İlki olma özelliğini kazanmıştır.Bu bağlamda Çanakkale de herbiri 1 mW olan toplam 9 projeye imza atmıştır .Bunlardan 5 tanesi aktif olarak Elektrik üretimi yaparken 4 tanesinde çalışmalar devam etmektedir .Ayrıca Sivas,Ankara Kayseri ve Karamanda da Proje Geliştirmelerine devam etmektedir.

Yenilenebilir Enerjinin tüm dallarına yoğun ilgisi olan grubumuz bugün faaliyetlerine Güneş Enerjisinde Elektrik üretiminin yanı sıra Rüzgar Enerjisi, Çöp Gazından Enerji Üretimi ve Jeotermal Enerjisi alanında projeler geliştirmekedir.

Öniz Şirketler Grubunun Enerji alanında ki Hedefi her yıl üzerine bir taş daha ekleyerek Ülkemizin Enerji bağımlığını azaltmak ve Milletimize Milli Enerjimizin hizmetini sunmaktır .

ENERJİ SEKTÖRÜNDEKİ MARKALARIMIZ
ENERJİ SEKTÖRÜNDEKİ PROJELERİMİZ

Çanakkale Dereoba 1 mW Ges Projesi

Öniz Şirketler Grubu iştiraki olan Arm Solar Enerji tarafından Çanakkale de yapımı tamamlanan Dereoba Ges Projesi, Çanakkale İli, Çan İlçesi, Dereoba köyü Alagöz mevkiinde 121 Ada 6 Parsel üzerine üretim kapasitesi 990 kWe olan Güneş Enerjisinden Elektrik üretim tesisi, Mart 2018 de tamamlanarak elektrik üretimine başlamıştır.